Как протича последният вариант на COVID-19  и как да се

...
Как протича последният вариант на COVID-19  и как да се
Коментари Харесай

Д-р Аспарух Илиев: Ако човек спазва правилата, не виждам нужда от карантина при COVID-19

Как протича последният вид на COVID-19  и по какъв начин да се предпазим на фона на повишаване на броя на заболелите у нас и стягането на ограниченията в учебни заведения и детски градини? Отговор на този въпрос в ефира на „ Събуди се ” даде ръководителят на лаборатория в Берн и специалист по сигурност на имунизациите доктор Аспарух Илиев.
Прочетете още
" Във всички случаи е добре да разчитаме на колкото се може повече средства против вируса. Едно ободряване на имунизацията, в случай че предходната имунизация или болидуване е преди повече от 6 месеца, е един доста рационален ход. Новите подварианти на ковид са два. Единият е по този начин нареченият " Ерис ", а другият е " Пирола ". От двата вируса " Ерис " -първият вид, е относително добре затрупан от наличните ваксини. " Пирола " - вторият вид, който в този момент се популяризира, има малко повече разновидности. Това е вирусът, който води до зачервяване на очите, при дребни деца може да докара по-често до обриви. Същото има и едно субективно чувство за отичане на език, лигавици и други ", уточни лекарят.

По думите му, ако хората имат пълния ваксинационен цикъл или са прекарали " Омикрон ", имат един много необятен набор от имунитет. " Ако времето от последното боледуване или имунизация е повече от 6 месеца, все пак, с цел да имаме една спокойна зима и да не бъдем изведени от строя за дълъг период от време, е хубаво да се направи един бустер ", акцентира той. 

Доктор Илиев изясни, че сегашните бустери са малко по-различни от предходните ваксини и предходните вируси, с които сме се сблъсквали. " Те са с включени нови разновидности вътре, тъй че те във всички случаи подвигат освен равнището на антителата, те просто го изместват и го вършат малко по-широко, което разрешава, естествено, да има малко по-добра отбрана ". 

Експертът беше безапелационен, че няма нищо неприятно в това да носим маска, в случай че към нас има заболели хора, без значение дали от COVID-19 или от грип. " Ако отиваме на обществени събития, не е съдбовно да си сложиме маски. Аз непрестанно, пътувайки сред няколко страни, виждам хора с маски. В това няма нищо ужасно, в случай че човек си каже, че не желае тъкмо сега да се разболява. Няма нищо съдбовно. Да сме по-предпазливи ", съобщи той. 

И добави: " Ако човек е болен с температура и не се усеща добре, във всички случаи е по-добре да си стои у дома и да не пътува доста на открити места. Ако работи и не може да си разреши да остане у дома, да си постави една маска на устата. Ако човек съблюдава прецизно тези правила, не виждам никаква потребност от карантина. В други случаи обаче, въпреки всичко този вирус продължава да бъде по-опасен от всички останали. Поне през един интервал от няколко дни, не би било неприятно да се съблюдават избрани правила. Но като цяло, като че ли застъпвам повече концепцията за маски. И също смятам, че на този стадий карантината е, може би, в случай че човек е порядъчен, ненужна ", акцентира специалистът.
Източник: trafficnews.bg

СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


Промоции

КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР